BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Radiacinės saugos centras: Kaip taisyklingai nešioti individualųjį dozimetrą?

Data

2023 11 07

Įvertinimas
1
rsc.lrv.lt (1).png

Profesinės apšvitos stebėsena yra viena radiacinės saugos priemonių, padedančių stebėti darbuotojų (dirbančių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais arba jų aplinkoje), patiriamą apšvitą ir nustatyti, ar taikomų radiacinės saugos priemonių pakanka. Šios stebėsenos tikslas yra įvertinti darbuotojų gautas išorines ir vidines apšvitos dozes.

Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) atlieka ne tik apšvitą patiriančių darbuotojų išorinės ir vidinės apšvitos dozių įvertinimą, bet taip pat analizuoja ir vertina visų Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registre esančių darbuotojų gautas apšvitos dozes.

Darbuotojų gaunamos išorinės apšvitos efektinės dozės įvertinamos pagal individualiuosiuose dozimetruose, skirtuose viso kūno apšvitos dozėms matuoti, sukauptus ir išmatuotus individualiosios dozės ekvivalentus. Norint, kad dozės būtų kuo tikslesnės ,labai svarbu indidualiuosius dozimetrus nešioti ir prižiūrėti taisyklingai, todėl RSC parengė atmintinę, kurią galite rasti čia.