BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Radiacinės saugos centras organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas

Data

2023 10 20

Įvertinimas
0
rsc.lrv.lt (49).png

Š. m. spalio 19 d. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) organizavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas „Civilinės saugos sistemos subjektų pasirengimas organizuoti radioaktyviosiomis medžiagomis galimai užterštų maisto produktų, jų žaliavų, pašarų bei vandens laboratorinę kontrolę ir priimti sprendimus dėl vartojimo apribojimų branduolinės avarijos Baltarusijos atominėje elektrinėje atveju”, kurių metu buvo įvertintas krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų pasirengimas organizuoti radioaktyviosiomis medžiagomis galimai užterštų maisto produktų, jų žaliavų, pašarų bei vandens laboratorinę kontrolę ir priimti sprendimus dėl vartojimo apribojimų branduolinės avarijos Baltarusijos atominėje elektrinėje atveju.

Šiose pratybose dalyvavo:

  • Nacionalinis krizių valdymo centras;
  • Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos;
  • RSC;
  • Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT);
  • Gamtos tyrimų centras
  • Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas;
  • Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras.

Pratybose dalyvavusios institucijos vykdė Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju numatytas civilinės saugos sistemos subjektų funkcijas, susijusias su radioaktyviosiomis medžiagomis galimai užterštų maisto produktų, jų žaliavų, pašarų bei vandens laboratorine kontrole.

RSC pratybų metu įvertino savo pasirengimą organizuoti antžeminę radiacinę žvalgybą, antžeminės žvalgybos metu atrinktų ir VMVT pristatytų maisto produktų, geriamojo vandens, pašarų ėminių radiologinį ištyrimą ir pagal VMVT pateiktas maisto produktų ir geriamojo vandens radioaktyviojo užterštumo kontrolės ataskaitas atliko gyventojų apšvitos vertinimą.

Primename, kad radiacinio fono Lietuvoje stočių teikiamus duomenis nuolat (24/7) stebi Radiacinės saugos centro specialistai, todėl apie bet kokį gręsiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojai būtų informuoti nedelsiant. Taip pat duomenų kitimą gali stebėti ir kiekvienas gyventojas šioje nuorodoje.

Daugiau informacijos apie pasirengimą branduolinei ar radiologinei avarijai galite rasti: