BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Radiacinės saugos centras teikia duomenis ESOREX platformai

Data

2023 11 17

Įvertinimas
0
rsc.lrv.lt (3).png

Radiacinės saugos centras nuo 2013 m. Profesinės apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote Europos platformai (toliau – ESOREX) teikia informaciją apie Lietuvos profesinės apšvitos stebėsenos sistemą ir duomenis apie įvairių veiklos sričių darbuotojų gautas metines individualiąsias ir kolektyvines apšvitos dozes.

            2022 metų duomenimis:

  • Didžioji dalis darbuotojų, kuriems Lietuvoje atlikta profesinės apšvitos stebėsena, dirbo medicinos (66,37 proc.) ir branduolinės energetikos (23,4 proc.) srityse;
  • Kaip ir kiekvienais metais, didžiausias apšvitos dozes gavo branduolinės energetikos objektuose dirbantys darbuotojai, mažiausias – mokslo ir mokymo sričių darbuotojai;
  • Lietuvos darbuotojų gautos vidutinės metinės apšvitos dozės yra artimos kitų šalių darbuotojų vidutinėms metinėms apšvitos dozėms.

Darbuotojų skaičiaus pasiskirstymas ir kolektyvinė dozė įvairiose veiklos srityse

Apibendrintą informaciją apie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos šalių profesinės apšvitos stebėsenos sistemas ir darbuotojų apšvitos dozes galima rasti interneto svetainėje www.esorex-platform.org.